Долги нозе Расадник тенџере

Краток опис:

Кингдао кралот Добар Нови материјали копродукции, Ltd на расадник садови / Садови (саксии) користење на високо квалитетни суровини од PP, PE и РОЕ три видови на суровини и точни proportioning, им даде целосна претстава за предностите на три вида на суровини, во голема мера подобрување и унапредување на квалитетот на производите, и го продолжува векот на траење на Расадник Пот. Расадник садови / Садови (саксии) структура дизајн е уникатен, балансиран раст на одвод и вентилација функција помош цвеќиња Гро ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Кингдао кралот Добар Нови материјали копродукции, Ltd на расадник садови / Садови (саксии) користење на високо квалитетни суровини од PP, PE и РОЕ три видови на суровини и точни proportioning, им даде целосна претстава за предностите на три вида на суровини, во голема мера подобрување и унапредување на квалитетот на производите, и го продолжува векот на траење на Расадник Пот. Расадник садови / Садови (саксии) структура дизајн е уникатен, балансиран раст на одвод и вентилација функција помош цвеќиња порасне. посебен дизајн работ структура на тенџере на галон во голема мера го олеснува транспортот, утовар и складирање. Широко се користи во цвет, расадник растенијата, зеленчук, памук, лубеница, билки.

  Долги нозе Расадник тенџере Предност:

  дното дренажа дупка е додадена на база на традиционалната саксија, со шест нозе на дното. Овој дизајн значително подобрена дренажа и воздухот пропустливост.

  Долги нозе Расадник тенџере пердув:

  Расадник садови / контејнери (саксии) се дизајнирани за да се зголеми ефикасноста во работењето расте, промовирање на растот на растенијата и заштита на растенијата за време на транспортот. Сите производи се изработени од повеќе од 80% чист увоз и рециклирани материјали кои се обработени од страна на самите себе да се обезбеди квалитет на производот, безбедност и рециклирање.

  • Анти-стареењето додаток, долг работен век, надворешна употреба за околу 3 години.

  • Специјални дизајн брановидни сад ѕид, ефикасно спречување на пакување.

  • Плочата е многу лесен и лесно се вклопуваат.

  • Анти-истиснување, без деформација, нема скршени.

  • Може да се користи како растителни производи за производство на фабриката.

  • Различни комплетна спецификации, различни избори.


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !