Ѓубриво за трева градина контејнери

Билки расте во контејнери ќе бара повеќе ѓубриво од оние кои се одгледуваат во градината. Тоа е затоа што тие немаат начин да го надополнува на хранливи материи што ги користат како тие растат. Но, не грижете се, вие не мора да се купи било фенси ѓубриво специјално за вашиот контејнери, можете да го користите истиот ѓубриво за трева градини во вашиот контејнери премногу! Мој главен препораки за бавно ослободување органско ѓубриво за билки расте во контејнери се здрави расте органски билки ѓубриво и Sustane сите природни растителни храна.

Поврзани пост: А сад градина измамник лист

За садови, тоа е добра идеја да додадете органско ѓубриво гранули бавно ослободување во сад, како и користење на вода растворливи ѓубрива во текот на сезоната на растење. Можете да додадете бавно ослободување органска билка градина ѓубрива во почвата пред садење вашиот билки, или можете да посипете гранули на врвот на почвата и го нула во нечистотија по садењето

n прилог на забави гранули порака, можете да го користите вода растворливи ѓубрива во вашиот контејнери во текот на сезоната на растење да ги задржи вашите билки расте силна. Вода растворливи ѓубрива се одлични за давање на вашите билки брзо зголемување на хранливи материи, но тие се користат до (или избелени на тенџере) брзо, па тие треба да се применува повеќе.

Поврзани пост: 5 совети за одгледување поголеми пиперки

Мој омилен вид растворливи во вода ѓубриво за трева градини се риба емулзија и компост чај. Било кој од овие органски ѓубрива работат одлично да се задржи сад билка градини Јакне цело лето. Но, вие не треба да протестирам премногу над хранење вашиот сад расте билки, на редовна распоред, па не се грижи ако заборавите овој чекор.

Билки расте во контејнери ќе треба повеќе нега и ѓубриво од билки расте во градината. Но со користење на ѓубриво за трева градини и контејнери е лесно, особено ако почнете со богата, органски почвата и ги користат природните ѓубрива.


Време на мислењето: Март-05-2018
WhatsApp Online Chat !