Расадник садови NP-20

Краток опис:

Кингдао кралот Добар Нови материјали копродукции, Ltd на расадник садови / Садови (саксии) користење на високо квалитетни суровини од PP, PE и РОЕ три видови на суровини и точни proportioning, им даде целосна претстава за предностите на три вида на суровини, во голема мера подобрување и унапредување на квалитетот на производите, и го продолжува векот на траење на Расадник Пот. Расадник садови / Садови (саксии) структура дизајн е уникатен, балансиран раст на одвод и вентилација функција помош цвеќиња Гро ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Кингдао кралот Добар Нови материјали копродукции, Ltd на расадник садови / Садови (саксии) користење на високо квалитетни суровини од PP, PE и РОЕ три видови на суровини и точни proportioning, им даде целосна претстава за предностите на три вида на суровини, во голема мера подобрување и унапредување на квалитетот на производите, и го продолжува векот на траење на Расадник Пот . Расадник Пот s/Containers (flower pots) structure design is unique, balanced growth of drainage and ventilation function help flowers grows up. The special design edge structure of the gallon pot greatly facilitates the transportation, loading and storage. Widely used in flower, nursery plant, vegetable, cotton, watermelon, herbs.

  Расадник Пот Предност:

  Кингдао кралот Добар Нови материјали копродукции, Ltd Производство на галон тенџере s (расадник садови / сад), вклучувајќи и УВ адитиви анти-стареењето, долг животен век, за употреба на отворено може да се постигне од 3 години; Во исто време, тоа истиснување отпорни, не е лесно деформација, не е лесно оштетени, плоча за заштеда на светлосната енергија, удобен и растителни пресадување, намалување на трошоците, зелена заштита на животната средина, 100% да се рециклира, професионалец за зимзелени растенија како што се дрва, грмушки, цвеќиња дизајн, тоа е една голема градина во земјата и во странство, производство градина расадник расад најдобрите расадник сад, Кингдао кралот Добар Нови материјали копродукции, Ltd правење на галон садови (расадник садови / контејнер) производи се извезуваат во Европа, САД, Канада , на Блискиот Исток во целиот свет.

  Расадник Пот пердув:

  Расадник садови / контејнери (саксии) се дизајнирани за да се зголеми ефикасноста во работењето расте, промовирање на растот на растенијата и заштита на растенијата за време на транспортот. Сите производи се изработени од повеќе од 80% чист увоз и рециклирани материјали кои се обработени од страна на самите себе да се обезбеди квалитет на производот, безбедност и рециклирање.

  • Анти-стареењето додаток, долг работен век, надворешна употреба за околу 3 години.

  • Специјални дизајн брановидни сад ѕид, ефикасно спречување на пакување.

  • Плочата е многу лесен и лесно се вклопуваат.

  • Анти-истиснување, без деформација, нема скршени.

  • Може да се користи како растителни производи за производство на фабриката.

  • Различни комплетна спецификации, различни избори. 

  Ние ги доставуваме НП Серија расадник садови со под големини  :

   

  точка Топ Диа. (Мм) Крајна Dia. (Mm) Висока (мм) Тежина Волумен Пакување (ПСК)

  NP-20

  560 446 435

  1942g

  19,7 Гал

  184

  NP-20 и 35

  NP-20 и 35 за поединечна

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !