Pleh për kopshte barishte

Kur është fjala për rritje vetë ushqimin tuaj të shëndetshëm, është më mirë për të përdorur natyrore, plehra organike. Unë e di se kopshtarisë organike mund të tingëllojë e frikshme, dhe njerëzit kanë tendencë për të arritur për gjëra kimike sepse ajo duket e lehtë. Por duke punuar me natyrën, dhe duke përdorur plehrave organike në kopsht nuk është vetëm i shëndetshëm për ne, në fakt ajo punon më mirë.

Nuk është e vështirë për të ndërtuar të pasur, tokës organike në kopshtet tuaja. Një mënyrë e thjeshtë për të bërë atë është që të ndryshojë tokën tuaj me përzierje plehrash dhe materiale të tjera organike në baza të rregullta. Mos u shqetësoni, ndryshimin e tokës nuk duhet të jetë e vështirë. Për të ndryshuar tokën tuaj ju mund të përdorni natyrore, pleh organik për kopshte barishte - si përzierje plehrash ju bëni vetë ose të blejnë në dyqan, ose ju mund të blini produkte si aktrime rra, pleh kompostohen, apo plehra organike komerciale kopsht. Ju mund edhe të blej organike barishte kopsht pleh si të shëndetshëm Grow pleh organik barishte ose Sustane të gjitha ushqimet bimore natyrore, të flasim për të lehtë!

Related Post: 6 gjëra çdo kopshtar i ri perimeve duhet të dini

Ka ton e opsioneve të mrekullueshme për plehra kopsht organike në treg këto ditë, dhe ata janë super të lehtë për t'u përdorur. Ju mund të shtoni pleh organik ngadaltë lirimin në kopsht para mbjelljes, ose do ta spërkatësh përrreth bazë të bimëve tuaj dhe heq atë në tokë. Sido që të jetë, herbs tuaj do të përfitojnë nga të ushqyerit e shtuar.


Ora Post: Mar-05-2018
WhatsApp Online Chat !