Вести

 • Сакате да расте подобро #herbs оваа година? Нашите Ејми има некои големи идеи за 

  Одгледување билки е популарна хоби за готвачи слично и градинарите. Мислам, кој не го сака идејата за одење во вашиот двор и бербата било билка што ви треба за вашиот рецепти свежо од градината? Еден од најдобрите работи во врска со билки е дека тие се многу ниски растенија одржување, што го прави ...
  Прочитај повеќе
 • Неколку Најдобра куќа растенија

  Иако постојат многу зелени растенија може да игра на чист воздух, ефикасно отстранување на улогата на затворен загадувањето, но за реновираните куќи подложен на хемиско загадување, алое, Chlorophytum, Sansevieria и други растенија е најефикасен природен дезодоранс. Научниците од НАСА по 20 години r ...
  Прочитај повеќе
 • Повеќе мислења за одгледување билки

  заштеди на трошоците за одгледување билки во оригано градината на сушење: Чекор-по-чекор инструкции растенијата екстра копра за пеперутки swallowtail Нашите омилени сорти босилек
  Прочитај повеќе
 • Ѓубриво за трева градина контејнери

  Билки расте во контејнери ќе бара повеќе ѓубриво од оние кои се одгледуваат во градината. Тоа е затоа што тие немаат начин да го надополнува на хранливи материи што ги користат како тие растат. Но, не грижете се, вие не мора да се купи било фенси ѓубриво специјално за вашиот контејнери, можете да го користите истиот ѓубриво ...
  Прочитај повеќе
 • Ѓубриво за трева градини

  Кога станува збор за одгледување на вашата сопствена здрава храна, тоа е најдобро да се користи природни, органски ѓубрива. Знам органски градинарството може да звучи страшно, и луѓето имаат тенденција да се постигне за хемиски работи, бидејќи се чини полесно. Но, работејќи со природата, и користење на органски ѓубрива во градината не е само здравје ...
  Прочитај повеќе
 • продажба цвет висок квалитет

  Денес, Шандонг Жинан erhuanxi пат преполн во Фу лаи цвет на пазарот. Многу луѓе дури и посетители се собраа на избере и да купам цвеќе. Г-ѓа Xue и своето семејство во избере и да купам цвеќе. По "зделка", MS Xue купување слив пари растение, две слив пеперутка орхидеи, шест 10 azaleas. Sh ...
  Прочитај повеќе
 • Како да се трошат во саксии на цвет? Чекорите во саксии на цвет

  Луѓето сакаат цвеќиња во одгледување на цвеќе на одредено време, мора да се во цвеќиња слив за работа, обично во коритото треба да се спроведе во фабриката хибернација, во почетокот на времето на пролетта до крајот на февруари до почетокот на март, како и некаде на почетокот на април, повеќето растителни метаболизмот е бавен, на т ...
  Прочитај повеќе
 • Добар тенџере расад слив се пресели од она време растенија?

   Кингдао Бо само пресадување et fitow индустрија и трговија ко., LTD., На почетокот на пресадување, кратко венење е нормално. Главно поради пресадување на коренот систем е повеќе или помалку ќе биде под влијание на точка, по пресадување, нека се излади, проветрено место бавно садници во неколку дена ca ...
  Прочитај повеќе
 • Неколку најдобар садници

  Иако постојат многу зелени растенија може да се прочисти воздухот, ефикасно отстранување на ефектот на затворен загадувањето, но во новата украсување куќи со хемиско загадување, алое вера, bracketplant, Sansevieria растенија е една од најефикасните природни состојки. Научниците од НАСА, по повеќе од 20 години ...
  Прочитај повеќе
 • Значењето на сите видови на цвеќиња

  Лале љубов исповед, чест, благослов, вечен лале (виолетова) бескрајна љубов, љубов лале (бела) невини, чисти лале (розова) убавина, љубов, среќа лале (црвена) љубов исповед, радост лале (жолт) благородна, богатство, богатство Лили мазна, сите желби се обистини, благословувајќи Парфем крин чист, богат, свадба ...
  Прочитај повеќе
WhatsApp Online Chat !