Расадник садови NP-2

Краток опис:

Кингдао кралот Добар Нови материјали копродукции, Ltd на расадник садови / Садови (саксии) користење на високо квалитетни суровини од PP, PE и РОЕ три видови на суровини и точни proportioning, им даде целосна претстава за предностите на три вида на суровини, во голема мера подобрување и унапредување на квалитетот на производите, и го продолжува векот на траење на Расадник Пот. Расадник садови / Садови (саксии) структура дизајн е уникатен, балансиран раст на одвод и вентилација функција помош цвеќиња Гро ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Кингдао кралот Добар Нови материјали копродукции, Ltd на расадник садови / Садови (саксии) користење на високо квалитетни суровини од PP, PE и РОЕ три видови на суровини и точни proportioning, им даде целосна претстава за предностите на три вида на суровини, во голема мера подобрување и унапредување на квалитетот на производите, и го продолжува векот на траење на Расадник Пот. Расадник садови / Садови (саксии) структура дизајн е уникатен, балансиран раст на одвод и вентилација функција помош цвеќиња порасне. посебен дизајн работ структура на тенџере на галон во голема мера го олеснува транспортот, утовар и складирање. Широко се користи во цвет, расадник растенијата, зеленчук, памук, лубеница, билки.

  Расадник Пот Предност:

  Кингдао кралот Добар Нови материјали копродукции, Ltd Производство на галон садови (расадник садови / сад), вклучувајќи и УВ адитиви анти-стареењето, долг животен век, за употреба на отворено може да се постигне од 3 години; Во исто време, тоа истиснување отпорни, не е лесно деформација, не е лесно оштетени, плоча за заштеда на светлосната енергија, удобен и растителни пресадување, намалување на трошоците, зелена заштита на животната средина, 100% да се рециклира, професионалец за зимзелени растенија како што се дрва, грмушки, цвеќиња дизајн, тоа е една голема градина во земјата и во странство, производство градина расадник расад најдобрите расадник сад, Кингдао кралот Добар Нови материјали копродукции, Ltd правење на галон садови (расадник садови / контејнер) производи се извезуваат во Европа, САД, Канада , на Блискиот Исток во целиот свет.

  Расадник Пот пердув:

  Расадник садови / контејнери (саксии) се дизајнирани за да се зголеми ефикасноста во работењето расте, промовирање на растот на растенијата и заштита на растенијата за време на транспортот. Сите производи се изработени од повеќе од 80% чист увоз и рециклирани материјали кои се обработени од страна на самите себе да се обезбеди квалитет на производот, безбедност и рециклирање.

  • Анти-стареењето додаток, долг работен век, надворешна употреба за околу 3 години.

  • Специјални дизајн брановидни сад ѕид, ефикасно спречување на пакување.

  • Плочата е многу лесен и лесно се вклопуваат.

  • Анти-истиснување, без деформација, нема скршени.

  • Може да се користи како растителни производи за производство на фабриката.

  • Различни комплетна спецификации, различни избори. 

  Ние ги доставуваме НП Серија расадник садови со под големини  :

   

  точка Топ Диа. (Мм) Крајна Dia. (Mm) Висока (мм) Тежина Волумен Пакување (ПСК)

  NP-1

  224 170 205

  185g

  1.52 Гал

  2500

  NP-1 & 2 и 3 NP-1 & 2 & 3Detail


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !