Lajme

 • Dëshironi të rritet #herbs më të mira këtë vit? Amy jonë ka disa ide të madhe për 

  Rritje herbs është një hobi popullor për gatuan dhe cirk njësoj. Unë do të thotë që nuk ka dashuri idenë e ecin jashtë në oborrin e shtëpisë tuaj dhe korrje çdo bari që ju nevojitet për recetave tuaj të freskëta nga kopshti? Një nga gjërat më të mira rreth bimëve është se ata janë bimë shumë të ulët të mirëmbajtjes, gjë që e bën ...
  Lexo më shumë
 • Disa Bimët Best House

  Edhe pse ka shumë bimë të gjelbër mund të luajnë një ajër të pastër, në mënyrë efektive për të hequr rolin e ndotjes shtëpie, por për shtëpitë e sapo rinovuar nënshtruar ndotjes kimike, aloe, Chlorophytum, Sansevieria dhe bimë të tjera është deodorant më efektive natyrore. Shkencëtarët e NASA pas 20 viteve të r ...
  Lexo më shumë
 • Më shumë posts rreth bimëve në rritje

  kostos kursimet e bimëve në rritje në kopsht rigon tharjes: Hap-pas-hapi instruksionet Plant kopër shtesë për fluturat frak borzilok varietetet tona të preferuar
  Lexo më shumë
 • Pleh për kontejnerë kopsht barishte

  Herbs rritur në kontejnerë do të kërkojë më shumë pleh se ato rritur në kopsht. Kjo për shkak se ata nuk kanë asnjë mënyrë për të plotësoj ushqyesve ata përdorin si ata rriten. Por mos u shqetësoni, ju nuk keni për të blerë ndonjë pleh dashuroj posaçërisht për kontejnerë tuaja, ju mund të përdorni të njëjtin pleh ...
  Lexo më shumë
 • Pleh për kopshte barishte

  Kur është fjala për rritje vetë ushqimin tuaj të shëndetshëm, është më mirë për të përdorur natyrore, plehra organike. Unë e di se kopshtarisë organike mund të tingëllojë e frikshme, dhe njerëzit kanë tendencë për të arritur për gjëra kimike sepse ajo duket e lehtë. Por duke punuar me natyrën, dhe duke përdorur plehrave organike në kopsht nuk është vetëm shëndeti ...
  Lexo më shumë
 • Shitjet me cilësi të lartë lule

  Sot, Shandong Jinan erhuanxi rrugë të mbushur me njerëz në fu lai treg lule. Shumë njerëz edhe vizitorë u dyndën për të zgjedhur dhe për të blerë lule për. Ms Xue dhe familja e tij për të zgjedhur dhe për të blerë lule për. Pas një "ujdi", ms xue blerjen pellgu bimëve të holla, dy pellgu flutur orkide, gjashtë 10 Azaleas. Sh ...
  Lexo më shumë
 • Si të kalojnë në pots lule? Hapat në pots lule

  Njerëzit e duan lule në mbarështimin lule në një kohë të caktuar, duhet në lule të baseneve për operacion, zakonisht në pellgun duhet të kryhet në fabrikë të fjetur, herët në kohën e pranverës në fund të shkurtit në mars të hershme, si dhe në fund, si në fillim prill, metabolizmi më i bimëve është i ngadalshëm, në t ...
  Lexo më shumë
 • Good tenxhere filiz pellgu u zhvendos nga bimët atë kohë?

   Qingdao Bo vetëm transplantimit et fitow industrisë dhe të tregtisë., LTD., Të transplantit në fillim, wilting shkurtimisht është normale. Kryesisht për shkak të transplantimit të sistemit rrënjë është pak a shumë do të preken nga pika, pas transplantimit, le të ftohtë, vend të ventiluar fidane të ngadalshëm në disa ditë ca ...
  Lexo më shumë
 • Disa Nursery Bimët më të mira

  Edhe pse ka shumë bimë të gjelbër mund të pastrojë ajrin, në mënyrë efektive për të hequr efektin e ndotjes shtëpie, por në shtëpitë e reja ujdisje nga ndotja kimike, aloe vera, bracketplant, bimë Sansevieria është një nga përbërësit më efektive natyrore. Shkencëtarët e NASA pas më shumë se 20 vit ...
  Lexo më shumë
 • Kuptimi i të gjitha llojeve të luleve

  Tulip dashuri rrëfim, nder, bekim, Tulip përjetshme (Purple) dashuri e pafund, dashuri Tulip (e bardhë) i pafajshëm, Tulip pastër (pink) bukuria, dashuria, lumturia Tulip (Red) rrëfimin Dashuria, Tulip gëzim (të verdhë) fisnik, thesar, pasuri Lily qetë, të gjitha dëshirat vijnë e vërtetë, bekim Parfum zambak pastër, të pasur, martesë ...
  Lexo më shumë
WhatsApp Online Chat !